Portal sistemimize kayıt olmak için lütfen... tıklayınız.

Dijitalpark Teknokent

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Türk-Alman Üniversitesinin ortak kuruluşu olan Dijitalpark Teknokent Cumhurbaşkanlığı kararı ile 21/05/2019 tarihinde kuruldu, 01/06/2020 tarihinde ise faaliyete geçmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Türk Alman Üniversitesinin ortak kuruluşu olan Dijitalpark Teknokent’e Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Zihni Derin yerleşkesinde 3506 m2 arazi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tahsis edilmiştir. Yine İstanbul’da Çekmeköy sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 40 dönümlük arazide Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tahsis edilmiştir.

Şirket 2020 yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş. "Yönetici Şirket” olarak kurulmuştur. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Türk-Alman Üniversitesi’nin ortak kuruluşu olan Dijitalpark Teknokent'e Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rize Zihni Derin yerleşkesinde 3506 m2 ve İstanbul Çekmeköy'de yaklaşık 40 dönüm arazi TGB olarak tahsis edilmiştir.

DİJİTALPARK TEKNOKENT DİJİTAL TTO
Hakkımızda
 • Misyonumuz

  Hızla gelişen teknoloji ile birlikte ülkemizin, kalkınmasına yönelik multidisipliner bilginin kültürel ve çevresel faydaya dönüşmesini sağlayarak yüksek katma değer oluşturmaktır.

 • Vizyonumuz

  Ulusal ve uluslararası projeler geliştirmek, Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları yapmak, Girişimciliği desteklemek, ticarileşme ve üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarında etkin rol oynamaktır.Teknoloji ve İnovasyon Portalı Çalışma Şekli
 • Sisteme Kayıt

  Kullanıcı sisteme kayıt olduktan sonra tüm TTO süreçleri kapsamında inovasyon portalı üzerinden destek alabilir.

 • Başvuruların Alınması

  Portal arayüzü üzerinden proje, buluş, teknoloji önerisi vb. form alanlarından fikrine ait başvurusunu yapar.

 • Süreç Yönetimi

  Gelen başvuruların ilgili TTO uzmanları tarafından detaylı şekilde raporlanarak süreç yönetimi sağlanır.Teknoloji ve İnovasyon Portalı Hakkında

Katma değerli ve yenilikçi fikirlerin yönetilmesi hususunda portal sistemi üzerinden kolay yönetilebilir bir yapı ile disiplinler arası faaliyet yönetimini sağlamak ana amacımızdır.